Атанаска Колева Атанаска Колева Потребител

Начисляване на ДДС при продажба на автомобил



През 2010г. ЕООД закупува лек автомобил с издадена фактура с 0% ДДС съгл. чл.50 ал.2 от ЗДДС. Тъй като не е ползван данъчен кредит при покупката, следва ли сега при продажбата му да се начисли ДДС? Каква трябва да е фактурата, ако се продаде на физическо лице в Румъния или на румънска фирма, нерегистрирана по ДДС?



Отговори

  • Здравейте,

    Тази доставка попада в обхвата на освободените доставки на стоки или услуги, за които при придобиването им не е било налице право на приспадане на данъчен кредит, от което следва, че няма да начислявате ДДС в издадената от Вас фактура.

    Нормативна база, използвана за отговор на този въпрос - чл.50 от ЗДДС.

    Поздрави,
    Станислава Бъзовска
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->