Задай въпрос тук
Kremena Petkova Kremena Petkova Специалист ТРЗ

Осигуровки и данък по граждански договор с руски гражданин



Здравейте!

Удържат ли се осигуровки и данък по граждански договор сключен с руски гражданин, пребиваващ в Република България за срок от три месеца?


Отговори

  • Здравейте,
    Не се удържат с осигуровки но при всички случай се облага с окончателен данък за доходи с произход Република България .

    Имаме СИДДО с Русия следва да проверите дали то е освобождаващо доходите на чуждестранното физическо лице от облагане с окончателен данък при източника, условията за което са доказани пред платеца, до крайния срок на деклариране и внасяне на дължимия данък .

    Правото за прилагане на СИДДО се упражнява след изискван на становище от страна на приходната администрация, когато общият размер на реализираните доходи надвиши 500 000 лв. в рамките на данъчната година, срокът за получаване на становището е 60 дни.

    Вие като платец сте длъжни да декларирате удържания и изплатен данък с Декларация обр 4001- чл 55 ал.1 от ЗДДФЛ и чл.201 ал.1 от ЗКПО Сроковете за подаване на декларацията са сроковете на внасяне на данъка за съответното тримесечие.

    Поздрави и успешен ден !
  • Благодаря!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->