Radka Kalcheva Radka Kalcheva Потребител

Право на ДК при внос на стоки от фирма, която не е собственик на стоките



БГ фирма регистрирана по ЗДДС има договор с Италианска фирма / с ДДС номер от Италия за изработка на продукция на ишлеме. Италианската фирма купува стоки от Турция, които се транспортират директно до българската фирма, оформя се МД за внос , в която БГ-фирма е посочена като получател.

Има ли право на ДК БГ-фирмата , за платения по МД ДДС? Има ли задължение италианската фирма за регистрация по ЗДДС в България?



Отговори

  • Здравейте,
    съгласно чл. 71 от ЗДДС ще имате право на данъчен кредит, ако притежавате митническа декларация, в която Вие (българското дружество) е посочено като вносител и са изпълнени всички изисквания за това, както и да е платен дължимия данък по митническата декларация.

    Поздрави,
    Доника Маринова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->