ANNA HRISTOVA ANNA HRISTOVA СЧЕТОВОДИТЕЛ

Промяна на длъжността след подадено уведомление по чл 123 т 7 от КТ




Здравейте,
Подадено е увездомление по чл 123 т 7 от KT за пет служителя. Налага се да се направи промяна на длъжността от Директор ДОЦ на Директор ЧЦДГ и от педагог ДОЦ на учител в детска градина. В този случай прави ли се ДС от новия работодател, подава ли се в НАП и какви са сроковете за това?



Отговори

  • Здравейте,

    След като вече сте подали уведомление по чл.123 ал.1 т.7 от КТ и се налага да се сменят длъжности, следва новият работодател да подаде уведомление за смяната на длъжността в тридневен срок от това събитие. Освен това се изготвят и допълнителни споразумения между съответните работници и новия работодател.

    Поздрави,
    Васил Байнашев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->