Георги Петров Георги Петров Потребител

Платен отпуск



Здравейте,
Когато първите 3м. от годината съм бил в неплатен отпуск и след това продължа работа при същия работодател, броят на дните от платения годишен отпуск променя ли се? Т.е остават ли 20 в конкретния случай или намаляват?



Отговори

  • Здравейте,

    Работникът има право на платен годишен отпуск пропорционално на времето, което му се зачита за трудов стаж. Съгласно чл. 160 ал. 3 от Кодекса на труда неплатеният отпуск за първите 30 работни дни от една календарна година се признава за трудов стаж. Следователно във Вашия случай първите тридесет дни неплатен годишен отпуск ще се признаят за трудов стаж и ще се вземат предвид при изчисляването на броя дни платен годишен отпуск.

    За справка Наредба на работното време, почивките и отпуските, глава трета, раздел 1 платен годишен отпуск.

    Поздрави,
    Ванеса Драгомирова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->