Krasimira Petrova Krasimira Petrova Потребител

ДДС при предоставен паркинг на фирма от ЕС



Здравейте,
Фирма, регистрирана по ЗДДС, предоставя място за паркинг на автомобил, собственост на фирма от ЕС, регистрирана по ДДС там.
Може ли да се счита, че тази услуга е по чл.21, ал 2 от ЗДДС и издадената фактура да е без ДДС?



Отговори

  • Здравейте,


    При положение,че парко мястото е в България, начислявате ДДС, защото тази услуга е свързана с недвижим имот в България и мястото на изпълнение на услугата се определя съгласно чл.21 ал.4 от ЗДДС.


    Поздрави,
    Адриян Велчев

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->