Теодора Димитрова Теодора Димитрова Потребител

Възстановяване на ДДС



Здравейте,
През м. Април и м. Май имаме ДДС за възстановяване, а през м. Юни - ДДС за внасяне, който е внесен в пълен размер. Възможно ли е да ни бъдат въстановени сумите за м. Април и Май?



Отговори

  • Здравейте,

    В посочения от Вас казус е нарушена поредността на процедурата по приспадане на ДДС. Това, което можете да направите е да подадете искане за възстановяване на надвнесения данък. След постъпване на искането обаче е възможно да бъде назначена ревизия или проверка от органите по приходите.

    За справка чл. 128 и 129 ал. 1 и 2 от ДОПК

    Поздрави,
    Ванеса Драгомирова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->