Маргарита Каменова Маргарита Каменова Потребител

Обратно начисляване



Здравейте,

Наша фирма се занимава с търговия на зърно, закупуваме стока от нерегистрирани по ЗДДС лица и от главното счетоводство ни казват, че след издаване на съответният протокол за самоначисляване би следвало да излизаме на възстановяване. Това в действителност ли е така или не?



Отговори

  • Здравейте,

    Вие следва да извършите обратно начисляване на ДДС посредством издаването на Общ протокол за всички доставки, за които данъкът е станал изискуем през съответния период, когато доставчиците са физически лица, които не са данъчно задължени съгл. чл. 163б ал.2. Вие имате право на данъчен кредит за доставката на зърно на база именно този протокол. И ако през съответния период сте имали други разходни фактури, в които е начислен ДДС, то е възможно крайният резултат да бъде ДДС за възстановяване.

    Поздрави,
    Ванеса Драгомирова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->