Недялка Илиева Недялка Илиева Потребител

Допълнително споразумение към ТД при промяна на възнаграждение



Здравейте!

Когато се промени % допълнително възнаграждение за професионален опит трябва ли да се подписва ДС?

Благодаря предварително!



Отговори

  • Здравейте.
    Като част от трудовото възнаграждение, доплащането тук може да се подчини на разпоредбите на чл.118, (3) (Нова - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) Работодателят може едностранно да увеличава трудовото възнаграждение на работника или служителя.
    Това става с негова заповед ! Според мен няма пречка същото да стане и с допълнително споразумение -документите са необходими в касата за изпълнение.

    kazimirc4


  • Здравейте,

    Подкрепям мнението на колегата като бих допълнила, че:


    С колективен трудов договор на браншово равнище се определя минималният размер на допълнителното трудово възнаграждение за трудов стаж и професионален опит за съответния бранш, а конкретният размер се определя в колективен трудов договор и/или във вътрешните правила за работната заплата в предприятието и в индивидуалния трудов договор.

    Поздрави,
    Ивелина Георгиева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->