Trufka Fileva Trufka Fileva Потребител

Регистрация по ЗДДС при услуги по гл.19 а от закона



Здравейте,

Фирма извършва услуги по сметосъбиране, попадащи в дейностите по гл.19 а от закона. Получател на услугата е лице регистрирано по ЗДДС.

Възниква ли задължение за регистрация по ЗДДС след достигане на 50 хил лв. оборот, или е по избор, ако тази дейност е единствена на фирмата?

Благодаря предварително!



Отговори

  • Здравейте,


    На задължителна регистрация по ДДС подлежи всяко данъчно задължено лице с облагаем оборот 50 000 лв. или повече за период не по-дълъг от последните 12 последователни месеца преди текущия месец е длъжно в 14-дневен срок от изтичането на данъчния период, през който е достигнало този оборот, да подаде заявление за регистрация по този закон.
    Ако данъчно задълженото лице не е достигнало 50 000.00 лв оборот за последните 12 последователни месеца преди текущия месец то може да се регистрира по ДДС и по свое желание.

    Справка може да направите в чл.96 и чл.100 от ЗДДС.


    Поздрави,
    Адриян Велчев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->