Стефка Петрова Стефка Петрова Потребител

Освобождаване на главен счетоводител от работа



Здравейте, отново имам нужда от вашата помощ.

Във фирмата Главният ни счетоводител иска да напусне работа по чл.326, ал.2 КТ, но работодателя ни твърди, че може да го задържи до 3 месеца на работа, до предаване на документацията. Понеже в длъжностната характеристика пишело, че изпълнява контролна дейност.

Как трябва да постъпя аз в случая като ТРЗ? Като изтече едномесечното му предизвестие мога ли да го освободя по този чл.326, ал.2?

Благодаря ви!



Отговори

  • Здравейте,

    При материално-отчетнически длъжности, когато предаването на повереното имущество не може да бъде осъществено в рамките на едномесечното предизвестие, този срок може да се увеличи но не повече от два месеца общо с предизвестието.
    В случая съм на мнение, че работодателя ще има право на такова задържане но то не може да бъде повече от законоустановеното и при наличието на конкретните факти и обстоятелства а именно, когато предаването не може да се осъществи в рамките на предизвестието.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->