Nastya Dimitrova Nastya Dimitrova Потребител

Осигурителни вноски в държава - член на ЕС



Дъщеря ми работи като администратор за българска фирма на 4 часов работен ден и се осигурява на минимална работна заплата. След брак с италианец, получава постоянен адрес в Италия.

Какви документи са необходими за да може да е осигурена в Италия и да продължи дейността на българската фирма? Може ли работодателя да внася осигурителните вноски в Италия, или тя сама трябва да го прави?



Отговори

  • Здравейте,

    Според Основното правило, въведено с разпоредбите на чл. 11(3)(а) от Регламент № 883/2004 - лицата са подчинени на законодателството на държавата, на чиято територия полагат труда си. Следователно във Вашия случай за лицето е приложимо българското законодателство и трябва да се плащат осигуровки в България, страната, в която е положен трудът.

    Поздрави,
    Ванеса Драгомирова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->