Задай въпрос тук
валя дилова валя дилова Потребител

Обезщетение за безработица при прекратяване на трудов договор с изпитателен срок



Здравейте,

Има ли обезщетение от Бюрото по труда при прекратяване на изпитателен трудов договор от страна на работодател?



Отговори

  • Здравейте,
    Безработните лица, чиито правоотношения са прекратени по тяхно желание или с тяхно съгласие, или поради виновното им поведение на основание чл. 325, т. 1 и 2, чл. 326 и 330 от Кодекса на труда придобили право на обезщетение преди изтичане на три години от предходно упражняване на правото на обезщетение, получават минималния дневен размер на обезщетението за безработица съгласно ЗБДОО за срок 4 месеца.
    Във вашия случай инициативата е в работодателя така, че би следвало да ви определят обещетението и срока на обещетяване по общия ред.
    Хубав и успешен ден!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->