Задай въпрос тук
Марина Маринова Марина Маринова Потребител

УП 2 и отпуск за отглеждане на малко дете



Здравейте!

По какъв начин се записва в УП 2 отпуск за бременност и раждане и този за отглеждане на малко дете? И за двата вида отпуск посочва ли се осигурителен доход?

Става въпрос за периода 1982-1989.

Благодаря Ви предварително!



Отговори

  • Здравейте,
    Осигурителен доход е само обезщетението за бременност и раждане, платеното майчинство не е. Посочва се като период с нулев осигурителен доход и в забележка се записва периода и че лицето е било в отпуск по чл.164 от КТ.
    Приятен ден!
  • Много Ви благодаря!
  • Здравейте,
    Трябва да изготвя УП2 което ще бъде използвано за три годишна база, понеже лицето няма други три години преди 1997г. Това са данните от фишовете на лицето:
    1. работило е до месец 07/1985г. и получава заплата за всеки месец, като няма изплащани допълнителни суми за болнични
    2. От месец 08/1985г. спира да идва на работа до месец 12/1985г. като за този период е записано следното "непредставен документ". Лицето не е водено в платен или неплатен оптуск. Отбелязано е, че детето е родено на 07.08.1985г.
    3. От месец 01/1986г. до 07/1987г. е вписана всеки месец една и съща сума - 120 лв.. с текст "майчинство-100лв."
    4. За месец 08/1987г. е изплатено "майчинство-100лв" в размер на 28,57лв., което според мен е до датата на която е родено детето 07.08
    5. Единствено в фишовете за месец 02/1986г. и м.09/1986г. са вписани две допълнителни суми в размер на 589,52лв. и 238,08лв. с текст "отпуск по майчинство".

    Как трябва да оформя коректно този период в УП2?
    Колко още месеца трябва да добавя, за да получа три години, които могат да бъдат използвани за база?

    Предварително ви благодаря за отделеното време!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->