Valena  Dimitrova Valena Dimitrova Потребител

Обезщетение по чл.71



Здравейте,

Освободена съм от работа по чл. 326 ал. 1, със стаж 3г и 6 м. Имам прекъсване на стажа от 3 работни дни, след което съм назначена на работа по чл.71 със срок на изпитване и съкратена поради несправяне с работата след 20 дни. Имам ли право на обезщетение от държавата и в какъв размер ще е то?

Благодаря за отговора предварително!



Отговори

  • Здравейте,

    Съкращението по реда на чл. 71 е безвиновно уволнение.
    Моето мнение е, че ще имате право на обезщетение за максимален срок и в максимален размер.
    Имайте предвид, че срока и размера на обезщетението за безработица се определя според осигурителния ви стаж във фонд безработица както и от размера на осигурителния ви доход.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->