РУМЯНА  Димитрова РУМЯНА Димитрова Потребител

Бюро по труда



Здравейте!

През 2012 пребиваване на борсата за 4м на мин. заплащане.
01,07,2013 до 11,12,2013 - назначен на работа - стаж осиг. 5м и 10д
17,01,2014 до настоящия момент - назначен на работа - осиг. стаж приб. 5м
Напускане на работа по взаимно съгласие.

Ще има ли право на регистрация в Бюрото по труда отново за 4 месеца на минималното заплащане?



Отговори

  • Здравейте. Бихте ли посочили от коя дата е отпуснато обезщетението за безработица ?
    kazimirc4
  • от 04,02,2012 до04,06,2012
  • Здравейте.
    Да, имате право. Бързо се регистрирайте !

    kazimirc4
  • Здравейте!Освобождението ще е накрая на м.юни дори може и 16,07 защото може да ме накара да работя едномесечното предизвестие.Чакам отговора на шефа.
  • Здравейте,

    Можете да се възползвате от това си право, позовавайки се на чл.54б ал.4 от КСО, който гласи, че Безработните лица, придобили право на парично обезщетение по чл. 54а преди изтичането на три години от предходно упражняване на правото на обезщетение за безработица, получават минималния размер на обезщетението за срок 4 месеца.


    Поздрави
    Адриана Ноева

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->