Задай въпрос тук
Мануела Кръстева Мануела Кръстева Потребител

Относно Отчет за продажбите



Предварително се извинявам за въпросите.

Търговци, които не са регистрирани по ЗДДС изготвят ли Отчет за извършени продажби в този му вид? И в коя точка се нанася сумата на приходите, при положение, че продажбите не са освободени и основанието за неначисляване на ДДС е чл.113, ал.9 от ЗДДС?

За какъв период е по-правилно да се прави - за всеки ден, в който има дневен отчет от ФУ или заедно с месечния отчет на касовия апарат?

Благодаря



Отговори

  • Ако фирмата не е регистрирана по ЗДДС не е задължително да се прави дневен отчет за извършените продажби. Ако желаете, разбира се, че можете да правите всеки ден отчет, но е възможно и да правите един месечен отчет заедно с месечния отчет от касовия апарат.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата