Iana Genova Iana Genova Потребител

Трудов договор



Здравейте,

След изтичането на 6-месечния изпитателен срок на трудовия договор автоматично ли става постоянен, или трябва да се подпише нов?



Отговори

  • Здравейте.
    Да - прави сте -превръщането на ТД в безсрочен става "автоматично", по смисъла на Закона /КТ/, т.н."мълчаливо".
    Това може да стане и като се сключи постоянен ТД. Въпрос на избор на работодателя ?

    kazimirc4
  • Здравейте,
    По силата на чл. 71, ал. 2 от Кодекса на труда, трудовият договор със срок за изпитване се смята за окончателно сключен, т.е. без да е необходимо да се подписва нов договор, ако страната, в чиято полза е уговорен срокът, не прекрати договора до изтичане на срока за изпитване.
    Поздрави,
    Нина Стоева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->