Иван  Димитров Иван Димитров Потребител

Данъчен кредит за нает автомобил



Здравейте,

Може ли фирма да ползва данъчен кредит за нает автомобил (гориво и поддръжка), ако се използва за доставки към клиенти?



Отговори

  • Здравейте,
    да, ще имате право на данъчен кредит - за справка - чл. 70, ал.2 от ЗДДС,

    Поздрави,
    Венцислав Колев
  • Здравейте,

    Съгласно чл. 70, ал.1, т. 4 и т. 5 не налице право на данъчен кредит за придобиване или внасяне на мотоциклет или лек автомобил и за стоките или услугите, предназначени за поддръжката, ремонта, подобрението и експлоатацията на мотоциклети и леки автомобили.

    Изключение от тази разпоредба е:

    - превозни средства се използват единствено за транспортни и охранителни услуги, таксиметрови превози, отдаване под наем, куриерски услуги или подготовка на водачи на моторни превозни средства;
    - превозните средства, които са предназначени единствено за препродажба;

    Използвана нормативна уредба - чл. 70 от ЗДДС.

    Поздрави,
    Станислава Бъзовска
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->