Stefka Vasileva Stefka Vasileva Потребител

Неначисляване на ДДС при износ



При износ на продукция за Холандия, кой член от ЗДДС се посочва като основание за неначисляване на ДДС?

Благодаря!



Отговори

  • Здравейте,
    Вероятно имате предвид разпоредбата на чл. 84 от ЗДДС.
    Поздрави, Йордан Костов
  • Здравейте,
    вътреобщностните доставки са облагаеми с 0% ставка на данъка, затова смятам че на основанието за начисляване с 0% трябва да посочите ВОД съгласно чл. 7 (1) и чл. 53 (1) и (2) ЗДДС.

    Поздрави,
    Венцислав Колев
  • Здравейте,

    Бих искала да допълня колегата Венцислав Колев, да добавите във фактурата, освен разпоредбите на закона и текста "обратно начисляване", за да спазите и разпоредбите на чл. 79, ал. 2, т. 5 от ППЗДДС.

    Поздрави,
    Вера Русинова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->