СКК Данити ООД СКК Данити ООД

ДДС при дарение



Здравейте!

Съпрузи регистрирани по ДДС като физически лица искат да дарят апартамент на сина си. Трябва ли да платят ДДС на дарението?

Благодаря!



Отговори

  • Здравейте,
    Съгласно чл. 2 от ЗДДС и ЗЗД дарението е безвъзмездна сделка и като такава не представлява доставка по смисъла на ЗДДС. Обект на облагане по ЗДДС са само възмездните сделки.
    Поради това ДДС не следва да се начислява и не се дължи.
    Поздрави,
    Йордан Костов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->