Столична община Столична община

ДДС при семинари



Словашка фирма е издала фактура на Столична община за такса за конференция и някакво "административно утежнение" (administration charge). Във фактурата е начислен и ДДС.

Трябва ли да пишем ние протокол по чл.117 за самоначисляване?



Отговори

  • Здравейте,

    Съгласно чл. 21 ал.4 т. 3 от Закона за данък върху добавената стойност мястото на изпълнение при доставка на услуги, които са с образователен характер е мястото, където се предоставя услугата. Следователно чуждестранната фирма начислява ДДС, а вие не трябва да извършвате самоначисление.

    Поздрави,
    Ванеса Драгомирова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->