Ангелина Генина Ангелина Генина Потребител

Фактура за транспорт от БГ фирма



Здравейте,

Имам издадена фактура за транспорт от БГ фирма с нулева ставка съгл. чл.30 ЗДДС. Трябва ли да издам протокол по чл.117?

Благодаря Ви!



Отговори

  • Здравейте,

    При получаване на услуга по международен транспорт на стоки, извършена от български доставчик, не следва да издавате протокол по чл. 117 от Закона за ДДС. Такъв се издава, ако доставчикът е чуждестранно дружество, което не е регистрирано за целите на ЗДДС в България.

    Във Вашия случай следва да включите получената фактура в дневника си за покупките в колона 9.

    Справка за нормативната уредба, приложима за този казус, може да направите в чл. 117, ал. 1 от Закона за ДДС.

    Поздрави,
    Виктор Баталов
  • Много ви благодаря.
    • 12 Mar 2016 10:44
    • (Потребител)
    • 0
    А не смятате ли ,че въпросната фактура трябва да влезе в дневник покупки колона 10- с право на данъчен кредиткато се нулева ставка, защото тя е облагаема със ставка 0 , а не е освободена ?
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->