Иво Методиев Иво Методиев Потребител

Чл.163А ал.2 от ЗДДС



Здравейте,

От фирмата са закупили "останки от автомобил" , явно го водят "тотал щета". Доставчикът не е начислил ДДС и са посочили основание чл.163А ал.2 . Трябва ли ние да внасяме данъка и изобщо може ли да не се начислява ДДС за такъв вид "стока"?



Отговори

  • Здравейте,

    Тъй като не е ясно какви са частите от автомобила, които се продават, ако те отговарят на Приложение № 3 към § 1, т. 12 от Закона за управление на отпадъците, следва да се третират като опасни и съгласно чл. 163а. от Закона за данък върху добавената стойност доставката е облагаема. В този случай обаче данъкът е изискуем от получателя. Следователно вие ще трябва да самоначислите ДДС.

    Поздрави,
    Ванеса Драгомирова
  • Благодаря за отговора.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->