Krasimira Vasileva Krasimira Vasileva Потребител

Нотариални разходи



Здравейте!

Представиха ми две сметки/фактури за платени такси за нотариални услуги - едната е от м.11.2013 г., а другата от м.12.2013 г. Ще бъдат ли признати за данъчни цели ако ги включа в месец април? Трябва ли да се включат в справката по чл. 73 за 2014 г?

Благодаря!



Отговори

  • Здравейте,

    Ако въпросът ви касае дали ще бъдат признати за данъчни цели по ЗКПО, то правилно е разходът да се отчита в данъчния календарен период, за когото е направен.

    Съгласно чл. 73 от ЗДДФЛ вие следва да подадете справка за изплатените доходи на физически лица през 2013 г. с код 102 - Доходи от упражняване на свободна професия по чл. 29, ал. 1, т. 3 от ЗДДФЛ, като посочите сумата преди приспадане на признати разходи от 25%, без ДДС.

    Поздрави,

    Ванеса Драгомирова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->