Живка Жекова Живка Жекова Потребител

Публикуване на ГФО



Здравейте, моля за малко помощ във връзка с публикуване на ГФО в Търговския регистър с ел.подпис.

Фирмата е ЕООД с назначен управител на трудов договор. При подаване на статистическите отчети и Годишната декларация съм посочила само управителя, защото в агенцията по вписванията като управител фигурира неговото име. Вече съм подготвила документите за подаване на ГФО в агенцията и откривам, че като управител вече фигурира и името на собственика, т. е. имам двама управители които управляват заедно. За Г2 ми е ясно, че трябва да впиша и двамата управители, но трябва ли да променям отчетите/да допълня и управителят-собственик/?



Отговори

  • Здравейте,

    Заявление Г2 и декларацията по чл.13-4 от ЗТР се подписва от действащия управител към момента на подаването на заявлението Г2 в Търговския регистър.

    Относно ГФО - подписват се от лицето, което е било управител към датата на съставяне на отчета ( до 31.03.2014г. ). От написаното става ясно, че това е стария управител. В такъв случайм мисля , че не е необходимо да променяте отчетите.

    Поздрави,
    Ивелина Георгиева


  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->