Маргарита Петкова Маргарита Петкова Потребител

Хотелско настаняване ЕС



Фирма рег. по ДДС в БГ / дейност - предоставя шоу програми в хотели и ресторанти./.Получава фактура за настаняване в хотел в Румъния. Хотела в Румъния също е рег. по ДДС . Във фактурата е начислено ДДС. Мястото на изпълнение на доставката е извън територията на България и съгласно чл.86 ал.3 не се начислява ДДС в България. Така ли е или нещо бъркам. VIES декларация трябва ли да се подава?


Отговори

  • Здравейте,

    Правилно сте направили заключение, че мястото на изпълнение на услугата по хотелско настаняване е там, където се намира хотелът, следователно не възниква задължение нито за издаване на протокол по чл. 117 от ЗДДС, нито за подаване на VIES-декларация.

    Справка за нормативната уредба, приложима за този казус, може да направите в чл. 21, ал. 4, буква в от Закона за ДДС.

    Поздрави,
    Виктор Баталов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->