Задай въпрос тук
radoslav makarski radoslav makarski s4etovoditel

Сметка за изплатени суми по наем



Здравейте!

Наемодател физическо лице отдава помещение на фирма. Фирмата издава сметка за изплатени суми. Трябва ли и лицето да издаде разписка за получените пари, или самия подпис върху сметките за изплатени суми са достатъчно основание, че лицето е получило парите?



Отговори

  • Физическото лице като наемодател трябва да издаде разписка/квитанция/ за получения доход от наем и да я предаде на фирмата. При неиздаване на този документ физическото лице подлежи на санкция.
  • Добре,но от много места го тълкуват.че самата сметка за изплатени суми е достатъчна даже от данъчното ми дадоха такава информация,че не е задължително физическото лице да издава квитанция
  • Даже в чл.9,ал.3 от ЗДДФЛ го пише
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата