Задай въпрос тук
Adelina Kostova Adelina Kostova bankov slujitel

Прекратяване на трудов договор съгл чл 71 ал 1



Прекратиха ми договора със срок на изпитване 6 месеца в полза на работодателя на основание чл. 71 ал 1. Връчиха ми само Заповед.

Имам ли право на обезщетение за оставане без работа? Какви документи трябва да представя в Бюрото по труда и НОИ за обезщетение за безработен, ако имам право на такова?

Благодаря!
Аделина



Отговори

  • При прекратяване на трудов договор на основание чл.71, ал.1 от КТ нямате право на обезщетение за оставане без работа. Ако имате необходимия трудов стаж ще имате право на 4 месеца обезщетение от Бюрото по труда в размер на 7,20 лв. ден.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда