Задай въпрос тук
Veronika Mihaylova Veronika Mihaylova Потребител

Прекратяване на трудов договор



Здравейте,

Предстои ми да се завърна от платен отпуск. Работодателят ми иска да прекрати трудовия ми договор по взаимно съгласие след моето завръщане, но аз не съм съгласна с това.

По кой член трябва да бъде прекратен договорът, така че да мога да се запиша в Бюрото по труда и да получавам по-голямо обезщетение за безработица?



Отговори

  • Ако договорът ви бъде прекратен по взаимно съгласие ще имате право на 4 месеца обезщетение то Бюрото по труда в минимален размер на 7,20 лв.на ден. В зависимост от трудовия ви стаж ще имате право на по-голямо обезщетение от Бюрото по труда и по-дълго време при прекратяване на трудовия договор по чл. 328, ал.1, т.1,2,3,4,5,6,11,12. Крайното решение е на работодателя и то зависи от фактическата ситуация във фирмата.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата