Gracia Gracia Gracia Gracia Потребител

Могат ли да ме освободят от работа по време на болничен?



Здравейте,

Работя в едно училище и съм на срочен трудов договор на основание чл. 68. ал.1. т.1. във връзка с чл. 70 ал. 1 от КТ. Назначена съм до 31. 08. 2014г. В момента съм в болнични до края на месеца и след това излизам в майчинство.

Имат ли право да ме освободят от работа докато съм в болнични?



Отговори

  • Здравейте,

    Независимо, че сте в болничен към датата на изтичане на трудовият договор той ще бъде прекратен. Работодателят е длъжен да подава ваши болнични листове издадени до един месец след датата на прекратяване на трудовият договор.
    Моят съвет е да си намерите и друг работодател, за да може да ви се изплаща докрай обезщетението за бременност и раждане и след това обезщетението за отглеждане на дете до 2 годишна възраст.

    Поздрави,
    Васил Байнашев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->