Задай въпрос тук
Пламен Иванов Пламен Иванов консултант

Напускане без да се спази едномесечно предизвестие



Здравейте,

В момента ми предстои смяна на работата, имам пуснато едномесечно предизвестие от 26.02.2014, но новият работодател желае да започна работа на 17.03.2014 и в този случай немога да спазя предизвестието.

Какъв е варианта да напусна Без да спазя предизвестието? В момента съм на трудов договор по заместване!

Благодаря!



Отговори

  • Здравейте!
    Съгл. чл. 220 ал.1 от КТ, страната, която има право да прекрати трудовото правоотношение с предизвестие, може да го прекрати и преди да изтече срокът на предизвестието, при което дължи на другата страна обезщетение в размер на брутното трудово възнаграждение на работника или служителя за неспазения срок на предизвестието.
    Поздрави!
  • Здравейте,
    ако сте по заместване моля вижте следната публикация която ще Ви е от полза

    http://balans.bg/6113-prekratjavane-na-srochen-dogovor/#c5161

    Поздрави В.Дадова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->