Stefka Sotirova Stefka Sotirova Потребител

ГДД чл.50 от ЗДДФЛ -2013 - неработещо лице



Здравейте,

Неработещо лице, което само си внася здравните осигуровки, но получава суми от наем, в ГДД следва ли:

1. Да направи отметки в част І - т.7 и т.10
2. В Приложение № 4, част ІІ т.2.1 - 12х16,80=201,60 лв.
3. Да попълни Таблица 2 - за здр.осигуровки и какъв доход да посочи в кол.3 или не трябва да прави изравняване на здравните осигуровки?



Отговори

  • Здравейте,

    Отговорите срещу вашите въпроси:

    1. Да направи отметки в част І - т.7 и т.10 - ДА, в случай че отговаряте на изискването - нямате доходи от чужбина и сте се осигурявали здравно като неработещо лице по реда на чл. 40, ал. 5 от ЗЗО

    2. В Приложение № 4, част ІІ т.2.1 - 12х16,80=201,60 лв. - ДА, точно както сте посочили.

    3. Да попълни Таблица 2 - за здр.осигуровки и какъв доход да посочи в кол.3 или не трябва да прави изравняване на здравните осигуровки? - Задължително попълвате таблица 2 за годишно определяне на осигурителния доход за здравно осигуряване. За целта - на ред 13 в колона 5.6 от таблица 2 трябва да попълните сумата, която сте попълнили на ред 1, част 2 на приложение 4 и го разделяте на месеците, през които сте получавали доходи от наем.
  • Благодаря г-н Димитров,
    Точно така направих.
    Вашият сайт много ми помага при разрешаването на много въпроси с които се сблъсквам.Бъдете все така отзивчиви и точни.
    Поздрави.

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->