Емилия  Христова Емилия Христова гл. счетоводител

Покупка на употребяван автомобил



При покупка на автомобил втора употреба, получихме фактура без начислен ДДС. Основание за неначисляване-чл.143 от ЗДДС. В документа е посочено, че става въпрос за употребяван автомобил и са описани марката, модела и рамата му.

Трябва ли да фигурира друга информация? Напр. нещо свързано с маржа на цената, или по-конкретната алинея на чл.143 от ЗДДС.



Отговори

  • Здравейте,
    Във фактурата не следва да се посочва информация във връзка с маржа на цената, но изрично следва да се посочи, че е издадена на основание чл. 143 от ЗДДС.
    Поздрави,
    Йордан Костов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->