Христина Маринкова Христина Маринкова Потребител

Трудов договор с едноличен собственик на капитала на ЕООД



Здравейте,

Може ли собственик на ЕООД да се назначи на трудов договор като управител на 8 часа, защото не иска договор за управление и контрол, защото не се зачита за трудов стаж? Същият има ЕТ, където се самоосигурява.



Отговори

  • Здравейте,

    Собственик на ЕООД не може да се самоназначава на трудов договор, защото трудовото правоотношение е двустранно, има две насрещни страни със свои права и задължения. Няма как едно и също лице да изпълнява трудовите си ангажименти и едновременно да осъществява контрол върху извършената от него самия работа.

    За справка чл. 124 от Кодекса на труда.

    Поздрави,
    Ванеса Драгомирова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->