СКК Данити ООД СКК Данити ООД

ПАТЕНТНА ДЕЙНОСТ



Здравей те! Имам следния въпрос: ЕТ занимаващосе с основна дейност дезинсекция срещу гризачи и насекоми и междувременно продава препарати няма обект. Трябва ли да има патент за търговията ?


Отговори

  • Здравейте,

    С годишен патентен данък се облагат физическите лица, включително едноличните търговци, които извършват точно определени патентни дейности, посочени в приложение № 4 на ЗМДТ.

    Дейности, свързани с дезинсекция срещу гризачи и насекоми не фигурират в приложение №4, но втората, посочена от вас дейност би могла да се причисли към точка 3. Търговия на дребно до 100 кв.м нетна търговска площ на обекта.

    Съгласно чл. 61к ал.4 от ЗМДТ когато патентната дейност не се извършва в обект или не се извършва от постоянно място, за целите на определяне на размера на патентния данък за местонахождение на обекта се смята постоянният адрес на лицето. т.е втората дейност е възможно да се облага с патентен данък, разбира се ако са изпълнени останалите законови изисквания.

    Поздрави,

    Лора Танева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗКПО

-->