evdokia  becheva evdokia becheva Потребител

КУТ мандат



Здравейте,

Има ли ограничение за мандата на представителите на работниците в КУТ? Могат ли да бъдат избирани за повече от 1 мандат? Има ли някакво ограничение?

Благодаря!



Отговори

  • Здравейте,


    Съгласно чл. 27 ал.3 от Закона за Здравословни и Безопасни Условия на Труд, мандата на представителите на работниците е 4 - годишен, като предсрочното му прекратяване може да се поиска най-малко от една трета от общия брой на работещите в предприятието и се приема с мнозинство повече от една втора от присъстващите на общото събрание.

    Поздрави,
    Адриян Велчев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->