Мария Илиева Мария Илиева счетоводител

Декларация по чл.50 от ЗДДФЛ



През 2013 година съм работила от януари до май. След това получавам помощи за безработни. Трябва ли да подам декларация за трудовите доходи от януари до май 2013г?



Отговори

  • Здравейте,
    ако нямате работодател към края на годината, то може да не подавате годишна данъчна декларация само ако са изпълнени няколко условия, посочени в чл.52 ал.1 т.2 от ЗДДФЛ:
    - данъкът, който Ви е удържан авансово през годината да е равен на този, който би се получил по годишната Ви декларация;
    - не ползване данъчни облекчения, защото ползването на такива в годишен аспект може да се реализира само чрез подаване на годишна данъчна декларация;
    - нямате предоставени или получени заеми от физически лица, които подлежат на деклариране на основание чл.50 ал.1 т.5 от ЗДДФЛ;
    - не притежавате акции, дялове, място на стопанска дейност или недвижима собственост в чужбина, които също подлежат на деклариране на основание чл.50 ал.1 т.4 от ЗДДФЛ.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->