Nadeto Koleva-Nedeva Nadeto Koleva-Nedeva продавач-консултант

Изплащане на неизползван отпуск



Когато ме прехвърлят от една фирма в друга, и не съм излизала в платен годишен отпуск, трябва ли работодателя да ми изплати тази отпуска?



Отговори

  • Здравейте,т


    При прекратяване на трудовото правоотношение, служителя има право на парично обезщетение за неизползвания платен годишен отпуск за текущата календарна година пропорционално на времето, което се признава за трудов стаж, и за неизползвания отпуск, отложен от минали години, правото за който не е погасено по давност.


    Справка може да направите в чл.224 от Кодекса на труда


    Поздрави,
    Адриян Велчев
  • Здравейте.
    Моля да отговорите, на какво правно основание сте прехвърлени във вторато фирма?
    kazimirc4
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->