nikolina mladenova nikolina mladenova Икономика прес Потребител

Прехвърляне на майчинство на пенсионер



Здравейте,

Искам да прехвърля майчинството на майка ми, но тя е пенсионер по болест, а доколкото разбрах няма право ако не работи. Ако започне работа и работи един месец, дали тогава ще мога да и прехвърля майчинството?



Отговори

  • Здравейте,

    Съгласно чл. 162 ал. 3 от Кодекс на труда и чл. 53 ал. 2 от Кодекс за социално осигуряване имате право да прехвърлите майчинството на майка Ви, но при условие, че тя е назначена на трудов договор.

    Поздрави,
    Васил Байнашев
    • 17 Jan 2014 13:55
    • nikolina mladenova (Потребител)
    • Компания: Икономика прес
    • 0
    A imali znachenie ot kolko vreme e na trydov dogovor.imali nqkakv zadaljitelen period
  • Здравейте,

    Нека бъде поне 3 работни дни на работа преди да предприемете действия по прехвърляне на майчинството. Има изисквания от НОИ относно реалността на сключеният трудов договор. Ако от деня на назначаването започне да тече и прехвърлянето на майчинството, при една проверка няма да Ви признаят този договор за действителен и съответно няма да признаят прехвърлянето на майчинството.

    Поздрави,
    Васко
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->