Desislava Jelqzkova Desislava Jelqzkova Потребител

Въпрос за Фактура



Здравейте,предварително се извинявам ,че въпросът ми може да се окаже абсурден.

Има ли начин как да се провери дали дадена фирма е издала фактура за полученото заплащане?

Благодаря предварително за отделеното внимание.


Отговори

  • Здравейте,


    Всяко данъчно задължено лице - доставчик, е длъжно да издаде фактура за извършената от него доставка на стока или услуга или при получаване на авансово плащане. Фактурата се издава задължително не по-късно от 5 дни от датата на възникване на данъчното събитие за доставката, а в случаите на авансово плащане - не по-късно от 5 дни от датата на получаване на плащането.
    Съвета, които мога да дам е да се свържете с въпросната фирма и да си поискате фактурата.


    Справка може да направите в чл.113 ал.1 и 4 от Закона за данък върху добавената стойност


    Поздрави,
    Адриян Велчев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->