Таня  Иванова Таня Иванова счетоводител

ДДС и протокол по чл. 126 от ЗДДС



Здравейте,

През м 12.2013 г. откривам, че през 06.2013 г. съм осчетоводила в дневниците за покупки фактура, която е издадена на друга фирма. ДДС-то по нея е 14.94 лв.

Може ли да ми кажете ще има ли санкция и каква ще бъде тя, след като сега коригираме с протокол по чл. 126 от ЗДДС грешката си?



Отговори

  • Здравейте,

    Редно е да уведомите НАП по реда на чл. 126 от Закона за ДДС, за да бъде отстранена допуснатата неточност. За ползвания неправомерно данъчен кредит не са предвидени административни санкции под формата на глоби, ще дължите единствено лихва върху сумата, която сте ползвали без основание за периода от срока за внасяне на данъка за разглеждания месец до предприемането на действия за отстраняване на грешката. Съответно ще трябва да заплатите и сумата на ползвания данъчен кредит.

    Справка за нормативната уредба, приложима за този казус, може да направите в чл. 126, ал. 3, т. 2 на ЗДДС

    Поздрави,
    Виктор Баталов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->