Задай въпрос тук
МАГДАЛИНА ИВАНОВА МАГДАЛИНА ИВАНОВА СЧЕТОВОДИТЕЛ

Осчетоводяване на осигуровки



Как трябва да се осчетоводят осигуровките по чл.222 ал.1 от Кодекса на труда?



Отговори

  • Времето, през което работникът е останал без работа в случайте посочени в чл.222, ал.1 се зачитат за трудов стаж. Затова осигуровките се осчетоводяват така, както се биха се осчетоводили всички други осигуровки ако работникът беше работил пълен месец без да има начислено обезщетение за оставане без работа.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата