Задай въпрос тук
Цветан  Николов Цветан Николов Счетоводител

Приложимост на режим "Касова отчетност" по ДДС



Здравейте,

Бих искал да попитам дали през 2014г с влизането на режима на "касова отчетност" за някой доставки, в случай че доставчика е регистриран по ДДС по общия режим, а клиентът прилага новия режим за касова отчетност , то кога следва да възниква изискуемост на данъка за доставчика - на датата на данъчното събитие или на датата на плащането?



Отговори

  • Здравейте,

    Тъй като доставчикът не е регистриран за специалния режим за касова отчетност, за него важат общите условия за възникване на данъчно събитие и изискуемост на данъка, описани в чл. 25 на ЗДДС. т.е. за доставчикът данъкът става изискуем в периода на възникване на данъчното събитие, а не при плащане.

    Поздрави,

    Лора Танева


  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата