valentin tonev valentin tonev Потребител

Kомандировка на близко разстояние



Имам ли право на командировачни ако фирмата е софийска, а има цех в Нови хан?



Отговори

  • Здравейте,

    Съгласно чл. 6(1) т.3 от Наредбата за командировките в страната не се считат командировани лицата, които изпълняват служебни задачи в границите на населените места, където е мястото на работата им, определено при възникване на трудовото правоотношение. т.е. ако в трудовия Ви договор като мястото на работа е определено място с адрес в гр. София няма пречка да Ви командироват в Нови Хан.

    Поздрави,

    Лора Танева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->