Задай въпрос тук
VNV Митева VNV Митева счетоводител

Декларация чл. 55 чл.1 и корекция



Здравейте,

През изминалите 3 тримесечия съм подавала декл. чл.55 ал.1 от ЗДДФЛ за платен данък наем на етажна съсобственост в р.1 (авансов данък чл. 44), а е трябвало да го преведа по р.2 (окончателен данък чл. 38). Мога ли сега да подам корекция на подадени вече декл. за 3-те тримесечия с вярния ред 2 и това ще доведе ли до последствия от страна на НАП? Според чл.104, ал.3 от ДОПК Значи ли това, че евентуална корекция, направена след срока, ще води до санкция?



Отговори

  • Здравейте,
    Срокът на деклариране е свързан със срока на внасяне, във вашия случай Вие сте допуснали техническа грешка . Според мен с искане до НАП за служебно корегиране на подадените данни би изправило тази техническа грешката. Ако вие подадете корегираща декларация тя няма да има последствия в момента тъй като срока за корегиране е изтекъл.
    Поздрави В.Дадова

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->