Diyana Chankova Diyana Chankova Потребител

Закрила при уволнение



Здравейте,

закрилата по чл. 333 от КТ прилага ли се, когато освобождаването е с едномесечно предизвестие от страна на работодателя?

Благодаря!


Отговори

  • Здравейте,

    Закрилата от уволнение по чл. 333 от КТ се прилага в точно определени случай описани в Кодекса на труда. Те се отнасят и до прекратяването на трудовото правоотношение от страна на работодателя с предизвестие, но отново са изброени конкретните случай, когато това се прилага.
    За да може да Ви дам отговор ми е необходимо да ми кажете точно по кой член, алинея и точка от КТ Ви е прекратен трудовият договор, причините изтъкнати в отправеното предизвестие и дали вие попадате в хипотезите на чл. 333 от КТ за закрила (примерно имате дете ненавършило 3 годишна възраст, трудоустроен работник сте, имате болест определена по наредба от Министъра на образованието и др.)

    Поздрави,
    Васил Байнашев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->