Задай въпрос тук
 Потребител

Декларация по чл. 7 от ЗГВРС



Здравейте.

Прочетох, че : Съгласно чл. 15, ал. 1 от Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване за 2013 г. не се внасят вноски за фонд "Гарантирани вземания на работниците и служителите".

В този случай как стои въпросът с декларация по чл. 7 от ЗГВРС-трябва ли да се подава? В случая става въпрос за лице, което ще започва да работи по ДУК, който договор ще се регистрира само в Търговският регистър.



Отговори

  • Здравейте,
    Длъжни сте да подадете декларация по чл. 7 независимо ,че не се внасят вноски по фонд ГВРС ,тъй като ако са изпълнени обстоятелствата в чл. 7 този човек няма право на гарантиран размер на вземанията.

    Поздрави В.Дадова
    • 28 Nov 2013 17:37
    • (Потребител)
    • 0
    Благодаря
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗБДОО

-->