Фани Петрова Фани Петрова мед. сестра

Пенсиониране



Здравейте,

Аз съм на 58 години и 3 месеца. Имам 36 години трудов стаж, като последните 22 години работя в една болница. Искам да се възползвам от възможността да се пенсионирам 2 години по-рано, тоест на 58 г. и 8 месеца. Полагат ли ми се при пенсионирането 6 заплати?



Отговори

  • Здравейте,



    Да имате право при пенсиониране на обезщетение в размер на брутното ви трудово възнаграждение за срок от 6 месеца след като сте работили при един и същ работодател през последните 10 години от трудовия ви стаж.


    Справка може да направите в чл.222 ал.3 от Кодекса на труда


    Поздрави,
    Адриян Велчев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->