Антония  Керанова Антония Керанова Потребител

Освобождаване от работа на изпитателен срок



Здравейте!

Започнах работа на изпитателен срок и ми се струва ,че ще ме освободят. По какъв член ще е по-удобно за мен за да ползвам Бюрото по труда за обезщетение по трудов стаж?

Благодаря ви!



Отговори

  • Здравейте,

    При прекратяване в изпитателния срок договора може да се прекрати от страната, в чиято полза е уговорен срока за изпитване.
    Основанието при такова прекратяване е чл. 71 от Кодекса на труда.
    За вас ще бъде по-добре ако прекратяването стане по този член а не по взаимно съгласие.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->